Pestrec mariánsky
Že ste o ňom ešte nepočuli? Na svete rastie obrovské množstvo rastlín, ktoré majú na ľudské telo výnimočne pozitívne účinky a pokiaľ nie ste expert na flóru, len ťažko sa o nich dozviete. Práve preto sme sa vám rozhodli predstaviť Pestrec mariánsky. Toto by ste o ňom mali vedieť...
Keď Pestrec prvýkrát uvidíte, možno si poviete: „Však to je predsa bodliak!“ Máte pravdu, Pestrec mariánsky sa na bodliak skutočne podobá. No na Slovensku ho vo voľnej prírode nenájdete, prirodzene sa vyskytuje predovšetkým v Stredomorí, v Ázii a na Kanárskych ostrovoch. Jedným dychom však treba dodať, že Pestrec je pomerne nenáročná rastlina, bez problémov sa tak dá pestovať vo vonkajšom prostredí aj na Slovensku
Na začiatok ešte trochu biológie. Pestrec mariánsky patrí do čeľade astrovité, dorastá do výšky 60 – 150 centimetrov a jedná sa o jedno- alebo dvojročnú rastlinu. Charakteristický je svojím veľkým koreňom, ak by ste ho chceli pestovať doma, vyhnite sa pestovaniu v kvetináčoch, keďže koreňový systém by ich skôr či neskôr prerástol. No tu sa naskytá otázka – načo by ste mali Pestrec mariánsky pestovať? Odpovedí je hneď viacero...
Pečeň, nervový systém a krvný obeh
Pestrec mariánsky obsahuje radu účinných látok, ktoré sa inde v prírode hľadajú pomerne náročne. Najviac účinných látok sa nachádza v plodoch, ktoré sú tvrdé a zvyčajne sa drvia. O niečo menej, no stále dostatok účinných látok, nájdeme aj v listoch a kvetoch. Medzi najvýznamnejšie látky obsiahnuté v častiach Pestreca patria nasledovné...
Silymarín sa podpisuje pod najznámejší účinok Pestreca, ktorým je ochrana a regenerácia pečene. Ľudská pečeň sa musí každodenne vysporiadať s radou jedov, chemikálií a nežiadúcich látok, ktoré má za úlohu eliminovať a odstrániť z tela. Činnosť pečene však nie je neobmedzená a tiež potrebuje podporné látky, ktoré z nej odbúrajú jedy a pomôžu pri jej regenerácii. Silymarín nielenže pomáha odbúravať jedy z pečene a regenerovať ju, naviac zabraňuje cirhóze a stukovateniu pečene.
Flavolignany majú podobný účinok ako Silymarín, ochraňujú bunky pečene pred poškodením, pôsobením jedov a iných nežiadúcich látok. No nielen pečene. Flavolignany a Silymarín sú účinné aj pri regenerácii a detoxikácii žlčníka a žalúdka. Účinok týchto látok je dokonca tak významný, že Pestrec lekársky sa niekedy používa na regeneráciu tela po otravách hubami, alkoholom a inými jedmi.
Flavonoidy a aminokyseliny, ktoré sú v Pestreci bohato zastúpené, sú silnými antioxidantmi, zabraňujú oxidačnému stresu buniek, ktorý je spôsobený rôznymi zápalmi a vírusovými ochoreniam. Nehovoriac o tom, že pôsobia blahodarne na celý kardiovaskulárny systém, teda prispievajú k zdraviu ciev a srdca. Podporujú prekrvenie organizmu, čo vedie k ďalšiemu pozitívnemu účinku Pestreca mariánskeho – podporuje potenciu mužov, keďže napomáha k lepšiemu prekrveniu pohlavného údu. Dokonca aj niektoré prípravky na skvalitnenie erekcie sú založené práve na výťažkoch z Pestreca.
Mastné kyseliny sú napriek nezdravo znejúcemu názvu najzdravšími tukmi, aké môžete prijímať. Z viacerých druhov mastných kyselín, ktoré sa v Pestreci mariánskom nachádzajú, vypichneme kyselinu linolovú, ktorá pomáha telu pri eliminácii voľných radikálov. Sú to práve voľné radikály, ktoré spôsobujú starnutie človeka, kyselina linolová tak významne prospieva k zmierneniu a spomaleniu procesov starnutia organizmu.
... A mnoho ďalšieho! Pestrec mariánsky obsahuje aj viacero vitamínov, horčík, silice a niekoľko ďalších prospešných látok. Pozitívne účinky na ľudský organizmus sú vedecky dokázané a ani zďaleka nekončia pri starostlivosti o pečeň. Okrem vyššie spomenutých účinkov poslúži Pestrec mariánsky aj ako podpora na zmiernenie migrén, úzkosti a depresie, zníženie hladiny cholesterolu, vo forme obkladov poslúži aj pri kožných ochoreniach.
Pestrec mariánsky a negatívne účinky
Po toľkých pozitívnych účinkoch sa možno pýtate, aké kontraindikácie má pravidelné užívanie Pestreca mariánskeho. Máme pre vás dobré správy, ak ho užívate v primeranom množstve, v zásade nemá na telo žiadne negatívne účinky. Pozor by si však mali dávať niektoré špecifické skupiny ľudí.
Pestrec mariánsky by nemali užívať ľudia so zvýšeným krvným tlakom, nedostatkom železa a vápnika v krvi a tehotné ženy. A ešte jedno upozornenie – Pestrec by sa nemal užívať v spojení s mliekom a alkoholom.
V akých podobách ho užívať?
Na záver sa dostávame k podstatnej otázke – ako Pestrec mariánsky dostať do tela? Možností je hneď viacero. Obľúbený je čaj z listov a kvetov, v tomto prípade si však treba dávať pozor na teplotu vody, ktorou čaj zalievate. Pri teplotách vyšších ako 40 stupňov Celzia totiž Pestrec stráca svoje antioxidačné účinky.
Obľúbenou formou sú aj rôzne oleje, kvapky a tinktúry z Pestreca, ktoré môžete kúpiť v špecializovaných predajniach, alebo si ich môžete podomácky vyrobiť.
Najlepšie účinky však zaručujú spomínané drvené plody Pestreca, ktoré sú najčastejšie dostupné v podobe tabliet, ktoré sú voľne predajné a dostupné ako doplnky stravy.
Je už len na vás, ktorú formu užívania Pestreca lekárskeho uprednostníte. Jedno je však isté – vďaka mnohým pozitívnym účinkom sa budete razom cítiť oveľa vitálnejšie. Tak neváhajte a urobte niečo pre svoje telo. Je to takto jednoduché!
3 balenia + jedno balenie zadarmo!
Využite limitovanú akciu a získajte až 300g pestreca zadarmo!